اخبار مهم قرارداد دو جانبهاعلام پیش نیازهای انعقاد قراردادهای دوجانبه فروش برق به گفته مدیرعامل شرکت توانیر در سال ۹۷

مدیرعامل شرکت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران پیش‌نیازهای انعقاد قراردادهای دوجانبه برق را تشریح کرد. به‌گفته آرش کردی، نرخ‌های ترانزیت برق در قراردادهای دوجانبه منطقی نیست و باید اصلاح شود؛ چراکه این موضوع یکی از مهم‌ترین پیش‌نیازهای انعقاد قراردادهای دوجانبه به‌شمار می‌رود. به‌گزارش «ایرنا»، وی افزود: انتقال برق از نیروگاه‌های بخش خصوصی در بستر شبکه‌ای انجام می‌شود که نگهداری و توسعه آن هزینه دارد.

ادامه مطلب

علل به بن بست رسیدن انعقاد قراردادهای دوجانبه فروش برق به گفته رئیس سندیکای شرکتهای تولید کننده برق (شهریور ۹۹)

ابراهیم خوش‌گفتار/ نایب‌رئیس هیات‌مدیره سندیکای شرکت‌های تولیدکننده برقتولیدکنندگان غیردولتی برق با چالش‌های متعددی روبه‌رو هستند که عمدتا ناشی از حضور دولت به‌عنوان یک رقیب جدی در کنار آنهاست. در ساختار نامتناسبی که وزارت نیرو علاوه بر آنکه متولی و سیاست‌گذار اصلی صنعت برق محسوب می‌شود، مالک بیش از ۳۰ درصد ظرفیت نیروگاه‌های حرارتی کشور است و می‌تواند در بورس و بازار برق، کنار غیردولتی‌ها رقابت کند، بدون شک ایجاد یک محیط مساعد و رقابتی برای نیروگاه‌های خصوصی دشوار به نظر می‌رسد.

ادامه مطلب

اعلام پیش نیازهای انعقاد قراردادهای دوجانبه فروش برق به گفته مدیرعامل شرکت توانیر در سال ۹۷

مدیرعامل شرکت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران پیش‌نیازهای انعقاد قراردادهای دوجانبه برق را تشریح کرد. به‌گفته آرش کردی، نرخ‌های ترانزیت برق در قراردادهای دوجانبه منطقی نیست و باید اصلاح شود؛ چراکه این موضوع یکی از مهم‌ترین پیش‌نیازهای انعقاد قراردادهای دوجانبه به‌شمار می‌رود. وی افزود: انتقال برق از نیروگاه‌های بخش خصوصی در بستر شبکه‌ای انجام می‌شود که نگهداری و توسعه آن هزینه دارد.

ادامه مطلب

جستجو